OK
شرکت نهادهای دامی جهاد
title-leftکشتارگاه صنعتی دام جاهد title-right
bg-corner

در راستای پایداری امنیت غذایی و بهداشت عمومی و همچنین افزایش بهره وری در تولید مواد پروتئینی در استان قم كشتارگاه  صنعتي دام جاهد در زميني به مساحت 20 هکتار در کیلومتر 10 جاده قم – جعفريه با ظرفیت 2000 رأس دام سبك و 200 رأس  دام سنگين در حال احداث مي­باشد .

ساخت کشتارگاه صنعتی قم در تاریخ 1390/08/01 آغاز و هم اکنون با 70 در صد پیشرفت فیزیکی در حال انجام می باشد.

این کشتارگاه از جدید ترین و بهترین ابزار آلات و دستگاههای پیشرفته جهت کشتار ، بسته بندی ، فراوری و نگهداری استفاده ایجاد شده است.

سالن کشتارگاه صنعتی قم در دو طبقه ساخته شده است، که سالن كشتار دام سبك و سنگین در طبقه همكف به مساحت  1320 مترمربع و اتاقهاي دريافت آلايش ، تميز كاري و جداسازي در طبقه زيرزمين به مساحت 1320 مترمربع می باشد.

همچنین کشتارگاه صنعتی قم ،شامل سالن بسته بندي گوشت به ظرفيت 20 تن در شيفت ، نگهداري بالاي صفرگوشت متناسب با ظرفيت بسته­بندي ، تونل انجماد گوشت به ظرفيت  20 تن در شيفت ، نگهداري زير صفر گوشت به ظرفيت  150 تن ، سالن بسته­بندي آلايش متناسب با ظرفيت كشتار ، نگهداري بالاي صفرآلايش متناسب با ظرفيت بسته­بندي ، تونل انجماد آلايش به ظرفيت  20 تن در شيفت ، نگهداري زير صفر آلايش به ظرفيت 50 تن در شيفت و همچنین كارخانه تبديل ضايعات گوشت ،‌ استخوان و خون به پودر گوشت و پودر استخوان و پودر خون می باشد.

لازم به توضیح است سيستم تصفيه آب (آب شيرين كن) کشتارگاه صنعتی قم به ظرفيت 200 متر مكعب در شبانه روز توانایی تصفیه آب را دارا بوده و همچنین سيستم تصفيه خانه فاضلاب کشتارگاه دارای ظرفيت 300 متر مكعب در شبانه روز میباشد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت ذبح دام، کشتارگاه صنعتی قم میتواند به استانهای همجوار نیز خدمات ارائه نماید.

امید است که این کشتارگاه هر چه سریعتر به بهربرداری رسیده تا گام مهمی در ضمینه اشتغال ، ارائه خدمات به هموطنان استان قم و همچنین سراسر کشور و ... باشد.

bg-corner